İBB’de Medya A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne Dr. İpek Elif Atayman atandı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Medya A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne İpek Elif Atayman’ı atadı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dört gün önce istifa çağrısında bulunduğu belediye iştiraklerindeki müdürlerin yüzde 90’ının istifa ettiğini açıklamıştı. İmamoğlu ayrıca, “Önümüzdeki süreç kısmen açılmış oldu. Arkadaşlarım takip ediyor, bu şirketlerle ilgili hızlıca yönetim atamaları gerçekleştireceğiz” demişti. 

İmamoğlu bu kapsamda Medya A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne Abdurrahman Tığ’ın yerine Dr. İpek Elif Atayman’ı atadı.

Dr. İpek Elif Atayman kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun olan Dr. İpek Elif Atayman,1991-1998 yılları arasında farklı ulusal kanallarda görsel yönetmenlik ve muhabirlik yaptı. 90’lı yılların sonlarında ayrıldığı televizyon sektörünün ardından 11 yıl boyunca Şişli Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden sorumlu danışmanlık görevini yürüttü. Bu süre zarfında pek çok özel kurum ve kuruluşla ortaklaşa projeler ve sosyal sorumluluk kampanyaları düzenledi. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlayan Dr. Atayman, siyasi kişi ve kurumların yanı sıra, çeşitli sektörlerden farklı kurum ve kuruluşlarda iletişim danışmanlığı ve yöneticilik yaptı.

2010 yılında Marmara Üniversitesi GSF Sinema Televizyon Bölümünden “Politik Sinema: Costa Gavras” üzerine yaptığı tez çalışması ile doktorasını alan Atayman, özel bir üniversitede ders vermeye devam etmektedir.

Atayman ayrıca, Mart 2016/Ekim 2018 tarihleri arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda, basından sorumlu başkan danışmanı görevini de yürütmüştür. Bir çocuk annesi olan Atayman, Basın Konseyi Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey üyesidir.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar