Trabzon’daki saldırı sonrası Erbil’den Diyarbakır’a gelen Kürt turistler çiçeklerle karşılandı

Trabzon’da Irak vatandaşlarından oluşan 50 kişilik turist grubu, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) resmi bayrağını simgeleyen atkılarla fotoğraf çektirdikleri için saldırıya uğramıştı.

Yaşananlar üzerine Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (DESOB) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Erbil’den Diyarbakır’a gelen IKBY’li turistleri havaalanında Türkçe ve Kürtçe “Hoş geldiniz” pankartları ve karanfillerle karşıladı.

Havaalanında yapılan karşılama törenine DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, DESOB Başkan Yardımcısı Abdüllatif Aykul ile TÜRSAB Güneydoğu Yöre Temsil Kurulu Başkanı Mehmet Akyıl katıldı.

Erbil’den saat 04:45’te Diyarbakır’a iniş yapan turistler, kendilerini çiçeklerle karşılayan grubu görünce memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür etti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar