Pakistan’da askeri uçak evlerin üzerine düştü: En az 17 ölü

Pakistan’da eğitim uçuşu yapan bir askeri uçak evlerin üzerine düştü. Kazada en az 17 kişi öldü. Ölenlerin beşi asker, 12’si kişi sivil.

Pakistan ordusundan yapılan açıklamaya göre, uçak İslamabad’ın 30 kilometre yakınındaki Mora Kalu bölgesine düştü. 15 kişinin de yaralandığı kazanın sebebi henüz belli değil.

Askeri uçağın yerleşim alanına düşmesi sonucu en az 17 kişi hayatını kaybetti.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan bir görgü tanığı, “Büyük bir patlama ile uyandım. İnsanlar bağıyordu. Ama alevlerden ötürü kimseye yardım edemedim” dedi. Bir başka görgü tanığı ise uçağın çarpmadan önce alevler içinde olduğunu söyledi.

2010’da Airblue şirketine ait bir uçağın İslamabad yakınlarında düşmesi sonucu 152 kişi ölmüştü. Bu kaza ülke tarihindeki en ölümlü havacılık kazası olarak kayda geçmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar