Hilmi Hacaloğlu: “Burbuçe, Türkiye’nin Kosova’da neler olduğunu anlamasını sağlayan ve ilgiyi oraya çekmeyi başaran biriydi”

Meme kanseri nedeniyle bir süredir tedavi gören Burbuçe Ruşiti, 1998-1999 yıllarındaki Kosova Savaşı sırasında Türkiye’deki televizyon ve gazetelere haber geçiyordu.

Savaş sonrası ‘Kokunu Özledim Kosova’ isimli bir kitap kaleme alan Ruşiti’nin şiir kitapları da vardı.

50 yaşında hayatını kaybeden Ruşiti, Priştine’de toprağa verilecek.

Ölümünün ardından sosyal medyada çok sayıda başsağlığı mesajı yayınlandı. Sevenleri, meslektaşları üzüntülerini dile getirdi.

Ruşiti’nin vefatıyla ilgili Medyascope’a konuşan Hilmi Hacaloğlu, “Burbuçe, Türkiye’nin Kosova’da neler olduğunu anlamasını sağlayan kişiydi. Bir anda herkesin ilgi odağını Kosova’ya çevirmeyi başardı” dedi.

Röportajın tamamını dinlemek için:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar