McGurk’den Trump’a eleştiri: “IŞİD’in tekrar etkili olmaya başlaması, Başkan’ın ABD güçlerini Suriye’den çekme kararını en kötü zamanda aldığını gösteriyor”


ABD Başkanı Donald Trump’la Suriye’den ABD birliklerini çekme kararı sonrasında sorun yaşayan ve IŞİD’le Mücadele Özel Temsilciliği’nden istifa eden Brett McGurk, Twitter hesabından ABD yönetimini eleştirdi.

Hafta başında ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan bir gözlemcinin, “IŞİD, ABD birliklerinin Suriye’den çekilme sürecinden fayda sağlıyor” dediği raporunu kaynak gösteren McGurk şunları yazdı: “Rapor kendi kendini anlatıyor ve ciddiye alınmalı. Trump ABD’nin Suriye’ye yönelik amaçlarını artırmasına rağmen kaynaklarını azaltıyor. Bu, başarısızlığın tarifi olmakla birlikte sahadaki insanlarımıza dair riskleri artırıyor. Başkan Trump’ın kaç kez Suriye’de IŞİD’i mağlup ettiğimize dair konuşmalarına şahitlik ettik. Bağımsız Pentagon gözlemcisinin raporu, ABD’nin Suriye’den güçlerini çekme kararını en kötü zamanda aldığını gösteriyor.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar