Sinan Ülgen ile söyleşi: “Güvenli bölge mutabakatı sadece ara bir anlaşma, Türkiye-ABD arasında müzakereler devam edecek”

Türkiye ve ABD, Suriye’nin kuzeyinde bir güvenli bölge kurulması konusunda dün anlaşmaya varmıştı. Murat Aksoy’un konuğu olan Ekonomi ve Dış Politika Araştırmaları Merkezi Başkanı Sinan Ülgen, bölgede bu anlaşmanın ardından hayata geçebilecek senaryoları değerlendirdi. Sinan Ülgen’e göre; Türkiye bölgede tek taraflı bir operasyon başlatmak istemezken, ABD tarafı da Türkiye’yi karşısına almak istemedi ve sonuç olarak ortaya geçici sayılabilecek bir ara anlaşma çıktı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar