Alman ordusuna bağlı bir asker İstanbul’da gözaltına alındı

Alman ordusuna bağlı 21 yaşındaki bir asker görevde bulunmadığı bir sırada, İstanbul’da gözaltına alındı. Asker, daha sonra yurtdışına çıkış yasağı getirilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltına alınan Alman askerinin ismi ise henüz açıklanmadı.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan Almanya Ordu Sözcüsü, askerin gözaltına alındığını doğruladı ama sebebini açıklamadı. 21 yaşındaki askerin gözaltına alınma nedeninin askerlik faaliyetleriyle ilgisi olmadığı belirtildi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaparak durumdan haberdar olduklarını ve İstanbul’daki Almanya Başkonsolosluğu’nun süreci takip ettiğini belirtti.

Gözaltına alınan askerin Hessen eyaletine bağlı Stadtallendorf kentinde bulunan Süratli Kuvvetler Tümeni bünyesinde görev yaptığı belirtiliyor.

Türkiye’de en son temmuz ayında Türk asıllı bir Alman vatandaşı terör propagandası yapmak suçuyla gözaltına alınmıştı. Tatil için geldiği Antalya Havalimanı’nda gözaltına alınan Osman B. hakkında yargı süreci devam ediyor.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar