Bloomberg: Haziran ayında Çin’den Türkiye’ye 1 milyar dolarlık fon girişi oldu

Bloomberg, Türkiye’ye Çin’den haziranda yaklaşık 1 milyar dolarlık fon girişi olduğunu duyurdu. Habere göre fon transferi, iki ülke arasındaki swap anlaşması çerçevesinde yapıldı.

Bloomberg, Pekin’le TL-Yuan swap anlaşması kapsamında Türkiye’ye bu kadar büyük miktarın ilk kez girdiğini belirtti. Haberde, bu girişin seçim döneminde Türkiye’nin döviz rezervlerini desteklediği de vurgulandı. Habere göre, swap anlaşması çerçevesinde şu ana kadar Çin’den Türkiye’ye kayda değer bir para girişi olmadı.

Anlaşma 2012’de imzalandı ve her üç yılda bir yenileniyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar