Easy Rider’ın ‘Captain America’sı, ünlü aktör Peter Fonda hayatını kaybetti

1969 yapımı Easy Rider ile sinema tarihinin en unutulmaz yapımlarından birine imza atan ABD’li aktör Peter Fonda 79 yaşında hayatını kaybetti. 

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Fonda’nın cuma sabahı Los Angeles’taki evinde solunum yetmezliği sonucu hayatını kaybettiği açıklandı. Yönetmen Henry Fonda’nın oğlu, bir başka efsane oyuncu Jane Fonda’nın kardeşi olan Peter Fonda iki çocuk babasıydı. Jane Fonda, “Benim iyi kalpli, aileye sahip çıkan erkek kardeşim artık yok. Çok üzgünüm. Son günlerinde yanındaydım yüzündeki güzel gülümsemeyle dünyaya veda etti” diyerek duygularını paylaştı.

Peter Fonda, bağımsız sinemanın en özgün örneklerinden kabul edilen 1969 yapımı Easy Rider ile Hollywood’ta çok önemli bir çıkış yapmıştı. Dennis Hopper’ın yönettiği filmde Jack Nicholson ile birlikte Fonda da “Captain America” rolüyle başroldeydi. Motosikletleriyle ABD’yi boydan boya kateden iki hippinin öyküsünü anlatan filmde Fonda’nın kullandığı motosiklet açık artırmayla 1.35 milyon dolara satılmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar