Cumartesi Anneleri’nin sembol isimlerinden Elmas Eren hayatını kaybetti

1980’de gözaltına alınarak kaybedilen Hayrettin Eren’in annesi Elmas Eren yaşamını yitirdi. Eren, aynı zamanda gazeteci Faruk Eren’in de annesiydi.

1970’li yıllar boyunca sosyalist hareket içinde yer alan ve 12 Eylül 1980 darbesinden sonra 21 Kasım 1980’de gözaltına alınarak kaybedilen Hayrettin Eren’in ve gazeteci Faruk Eren’in annesi Elmas Eren, bugün yaşamını yitirdi. Eren, gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak için her hafta Beyoğlu’nda toplanan Cumartesi Anneleri’ndendi. 

Elmas Eren’in cenazesi 20 Ağustos Salı günü ikindi namazının ardından Ambarlı Hacı Osmanağa Camii’nden kaldırılacak.

Elmas Eren, kızı İkbal ve oğlu Faruk ile birlikte 39 yıldır büyük oğlu Hayrettin Eren’in akıbetini soruyordu. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar