Çaya zam geldi, yerel muhabir olmasa haberimiz olmayacaktı!

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) kuru çay fiyatına yüzde 15 zam yaptı. ÇAYKUR, geçen haziran ayında da çaya yüzde 15 oranında zam yapmıştı.

ÇAYKUR, haziran ayındaki zammı da bugün yaptığı zammı da web sitesinden ya da başka yollarla kamuoyuna duyurmadı.

ÇAYKUR zammı web sitesinden duyurmadı.

Kamuoyu zamdan, Dünya gazetesinin Rize muhabiri Necati Tuzcu’nun haberi sayesinde haberdar oldu. Tuzcu, uzun yıllardır Rize’de muhabirlik yapan kıdemli bir gazeteci. Geçmişte ÇAYKUR’ın basın yayın biriminde de görev yapmış. Bu nedenle kurumdan hâlâ iyi haber alabiliyor. Zam haberini vermenin haklı gururunu yaşayan Tuzcu, “Rize’deki bütün yerel gazeteciler gibi ben de ÇAYKUR’u sürekli takip ederim. Zamdan da bu takip sonucu haberdar oldum. Aynı haberi alan bir gazeteci arkadaşımdan da teyit ettikten sonra haberi gazeteme geçtim” dedi.     

ÇAYKUR, 2018 yılında 657 milyon lira zarar etmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar