Edebiyatçı Ayşegül Tözeren gözaltına alındı

Evrensel gazetesi yazarı, edebiyatçı ve doktor Ayşegül Tözeren, dün gece evine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı. Tözeren’in avukatları ile görüşmesi kısıtlanırken, gözaltına alındığı dosya ile ilgili avukatlara bilgi verilmedi.

Evrensel gazetesinin haberine göre, Tözeren’in evi gece saatlerinde polislerce basıldı. Polislerin sadece “ihbar var” dediği öğrenildi. Annesiyle birlikte kaldığı evin basılmasından sonra Tözeren gece saatlerinde İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Tözeren, adli muayenenin ardından Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Avukatları Emniyet’e giderek Tözeren ile görüşmek istedi ancak 24 saat kısıtlama kararı alındığı için avukatları ile görüştürülmeyeceği belirtildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar