İrfan Aktan: “Davutoğlu’nun açıklamalarından anlıyoruz ki çözüm süreci çok daha önceden bitirilmiş”

Eski Başbakan ve eski AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 23 Ağustos Cuma günü Sakarya’da yaptığı konuşmada “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar” demiş ve bu açıklama tartışmalara yol açmıştı.

Davutoğlu, söz konusu açıklamada “7 Haziran–1 Kasım arasını tarihten silmek istiyorlar. Terörle mücadelenin talimatının bizim tarafımızdan verildiğini unutturmak istiyorlar” derken, 6-8 Ekim olaylarının ardından bir müddet sabredilse bile seçim sonrasında şiddetli bir terörle mücadele başlatılacağının söz konusu olduğunu söylemişti.

İrfan Aktan, Davutoğlu’nun çok tartışılan açıklamalarını değerlendirdi ve “Davutoğlu da Erdoğan da, ‘6-8 Ekim’de çözüm süreci sendeledi ama biz toparladık, kararlı bir biçimde yola devam ediyoruz’ diyordu. Fakat şimdi anlıyoruz ki çözüm süreci çok daha önceden en azından kafada bitirilmiş” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar