Cumhurbaşkanı Erdoğan Moskova’ya gidiyor: Gündem İdlib

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek. Görüşmenin ana gündem maddesi, Suriye ordusunun operasyonlarını aralıksız devam ettirdiği İdlib.

Ankara, İdlib konusunda Rusya’nın devreye girmesini ve Suriye’ye Soçi Mutabakatı’na uyması yönünde baskı yapmasını istiyor. Bölgede geçen hafta TSK’ye bağlı bir konvoy hedef alınmış, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Rejimin saldırılarını durdurma sorumluluğu komşumuz Rusya’nındır” açıklamasını yapmıştı.

Bölgede yeni bir mülteci krizinin çıkmasından da endişe ediliyor.

Suriye ordusu, Rus hava desteği ve İran destekli Şii milislerin de yardımıyla İdlib’de geniş çaplı askeri operasyonlar ürütüyor. Son olarak, stratejik önemdeki Han Şeyhun kasabası Suriye ordusunun eline geçti. Türkiye’nin İdlib’deki 12 gözlem noktasından birisi olan Morek gözlem noktası da Suriye ordusunu tarafından çevrelenmiş oldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar