Murat Yetkin yazdı: “AK Parti’nin arka bahçesi vakıflara yıllarca İBB bakmış”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Gazeteci Murat Yetkin kişisel internet sitesinde bugün yayınladığı yazısında, iktidara yakın bazı dernek ve vakıflara, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) kaynak aktarımının Ekrem İmamoğlu yönetimi tarafından kesilmesinin doğurabileceği sonuçları yazdı.

“Ekrem İmamoğlu’na yaylım ateşi asıl şimdi başlayacak gibi. Bunun nedeni 27 Ağustos’ta yaptığı bazı vakıf ve derneklere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, eski deyimle ‘bakması’ protokollerini iptal etmesi, daha fazla para vermeyi reddetmesi” diyen Yetkin yazısına şöyle devam etti:

“İmamoğlu’nun bu protokolleri iptaliyle asıl şimdi arı kovanına çomak soktuğu söylenebilir. Seçim kampanyası sırasındaki vaatleri arasında israfa son verilmesi, İstanbulluların parasının belediye hizmetlerine harcanması sözünü veren İmamoğlu, bu hamlesiyle vaatten icraata geçmiş görünüyor. Ayrıca böylelikle AK Parti’nin yanı sıra, tarikat ve cemaatlere yakın vakıf ve derneklerin AK Partili belediyelerden beslendiği yolundaki iddialar da ete kemiğe bürünmüş, iddia olmaktan çıkıp somutlaşmış bulunuyor.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus