İBB’den işten çıkarmalarla ilgili açıklama: Çıkarılan 1244 kişi seçim öncesi ve iki seçim arası işe alınmış

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) işten çıkarılanların sayısı ve işten çıkarma gerekçesi belli oldu. İBB Sözcüsü Murat Ongun, 1244 kişinin işten çıkarıldığını açıklarken bu kişilerin iki seçim arası ya da seçimden hemen önce işe alındığını söyledi.

İBB’deki işten çıkarmalar konusunda İBB Sözcüsü Murat Ongun bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, ortada kamuoyunu yanıltıcı bilgilerin dolaştığı vurgulanırken toplam 1244 kişinin kurumla ilişiğinin kesildiği açıklandı:

31 Mart-23 Haziran arası veya 31 Mart’tan hemen önce işe alınanların iş akdinin feshedildiğinin belirtildiği açıklamada bu dönemdeki toplam alımın 2 bin 500 civarında olduğu, şehit ve gazi yakını, engelli, vefat eden personel yerine alınan birinci derece akrabalar ve devam eden projelerde çalışanların işlerine devam ettiği belirtildi.

İBB’de yapılan inceleme, İmamoğlu tarafından uygulamaya sokuldu. Bu çerçevede 1 Ocak 2019 ile 23 Haziran 2019 tarihleri arasındaki altı aylık sürede işe alınanlar hakkında inceleme başlatıldı.

Dün Saraçhane’de bulunan İBB binası önünde, çoğu İSPARK’tan olmak üzere işten çıkarılanlar eylem yapmıştı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus