İmamoğlu’nun sergileyeceği ihtiyaç fazlası yüzlerce araç Yenikapı’ya getirildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim öncesi İBB tarafından kullanılan ihtiyaç fazlası araçları sergileyeceğine dair söz vermişti. Dün geceden itibaren yüzlerce araç Yenikapı’ya getirildi.

Sözkonusu bu araçlar, çarşamba gecesi Yenikapı’ya getirilmeye başlandı. Perşembe saat 08.45 itibarıyla 350’nin üzerinde araç Yenikapı’ya getirildi. Sayının daha da artması, lüks araçların da Yenikapı’ya getirilmesi bekleniyor. Edinilen bilgilere göre, ihtiyaç fazlası tüm araçların toplanması pazar gününü bulabilir.

İBB’nin 2019 yılında kiraladığı araç sayısı 2 bin 432. Bu araçlara toplam 138,7 milyon TL harcandı ve bu araçlardan 1179’u binek araç.

Ayrıca İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, İBB’deki 643 yöneticiye 1717 makam aracı düştüğünü, İSKİ’de 124 kişiye 874 araç, İETT’de 48 yöneticiye 150 makam aracı tahsis edildiğini iddia etmişti.

İşte Yenikapı’ya getirilen araçlar:


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar