CHP’li Tanrıkulu, Demirtaş’ın AİHM Büyük Dairesi’ndeki duruşmasına katılacak

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanvekili Sezgin Tanrıkulu, AİHM Büyük Dairesi’nde 18 Eylül’de görülecek olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın duruşmasına katılacak. Tanrıkulu’nun, duruşmadan önce de bir dizi görüşme yapacağı belirtildi. 

Hakkındaki soruşturma ve dava gerekçesiyle 4 Kasım 2016 tarihinden beri tutuklu bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Daresi’ndeki duruşmasına CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanvekili Sezgin Tanrıkulu’nun da katılacağı öğrenildi. Tanrıkulu’nun 15 Eylül tarihinde Strazburg’a gideceği ve duruşmadan önce bir dizi görüşme yapacağı belirtildi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 20 Kasım 2018 tarihinde açıkladığı Selahattin Demirtaş kararına karşı Türk hükümeti ve Demirtaş’ın avukatları tarafından yapılan temyiz başvurularını kabul etmiş ve duruşma tarihi olarak 18 Eylül’ü belirlemişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar