Demirtaş’ın tahliye kararına savcılığın yaptığı itiraz reddedildi

“Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla yargılanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki tahliye kararına itiraz eden savcının yeniden tutuklama talebi bir üst mahkemece reddedildi.

Selahattin Demirtaş’ın “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla Ankara’da süren davasında geçtiğimiz günlerde “adli kontrol şartıyla tahliye” kararı çıktı. Mahkemenin kararına savcılık itiraz etti. Savcılığın itirazını görüşen bir üst mahkeme itirazın “reddine” karar verdi.

Kararda “Selahattin Demirtaş’ın tahliyesine dair verilen kararda usul ve yasaya aykırı herhangi bir cihet bulunamadığı anlaşıldığından, itirazın reddine oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

Bu karara göre, Demirtaş’ın Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılanmasına tutuksuz devam edilecek. Ancak Demirtaş, daha önce “terör örgütü propagandası” suçundan aldığı 4 yıl 8 ay hapis cezası nedeniyle cezaevinde kalmaya devam edecek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar