Murat Yetkin yazdı: Babacan başlıyorken bakanlara papatya falı: Kim gider, kim kalır?

Gazeteci Murat Yetkin, kişisel blogundaki son yazısında Ali Babacan’ın 2020’den önce partisini kuracağını açıklamasının iktidar üzerindeki muhtemel etkilerini ele aldı ve uzun süredir konuşulan bakan değişiklikleri hakkındaki söylenti ve tahminleri aktardı.

Yetkin, Berat Albayrak hakkında iki seçenek olduğunu söylüyor: “Birincisi, Albayrak, belki de yeni bir Cumhurbaşkanı yardımcılığı oluşturularak, ya da bir başka yetki statüsü ile Beştepe’ye çekilecek, Naci Ağbal ya da bir başka isim de Bakan olacaktı. İkinci ihtimal ise, Strateji ve Bütçe Başkanlığı yetkilerinin de fiilen Albayrak tarafından kullanılması, dolayısıyla gücünün daha da artması olabilirdi. Her iki senaryoda da Albayrak’ın sistem içinde kalacağı anlaşılabiliyor. AK Parti içinden ve dışından, parti ve devlet yönetiminde ‘aile’ etkisi eleştiri konusu yapılırken, Erdoğan ve çevresinin konuya ‘kurban verildi’ görüntüsüne yol açılmaması şeklinde baktığı anlaşılıyor.”

Yetkin’in Süleyman Soylu, Abdulhamit Gül, Hulusi Akar, Mevlüt Çavuşoğlu ve Hakan Fidan hakkında da yorum yaptığı yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar