İBB, Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine 12 milyon 750 bin lira sponsorluk ücreti ödemiş

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Ayşenur Arslan’ın Halk TV’deki Medya Mahallesi programına katılarak açıklamalarda bulundu. Ongun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile büyükşehir belediye başkanları buluşmasının perde arkasını anlatırken, İBB’nin bazı medya kuruluşlarına verdiği sponsorluk ve reklam ücretlerini açıkladı.

Ongun, büyükşehir belediye başkanları ile Erdoğan ve bakanların buluştuğu toplantıda başkanların dosyalarını sunduğunu, beşer dakika konuşma yaptıklarını ve ana gündemin vergi borçları ile yatırımlar olduğunu söyledi.

Ongun, İmamoğlu’nun sandalyesinin kırılarak düştüğünü doğrularken, “Erdoğan, bunun üzerine israf göndermesi yapmış, İmamoğlu ise ‘İkinci kez oturduğumda daha sağlam oturuyorum’ diye yanıt vermiş” dedi.

Sandalye niye kırıktı?

İmamoğlu da kırılan sandalyeye dair bir açıklama yaptı ve “Oturduğumuz koltuk durup dururken kırıldı. Sayın Cumhurbaşkanı ‘İsraf yaptın’ dedi. Ben de ‘Bu israf değil, sandalye kırık’ dedim. ‘Olsun ikinci sandalyeye daha sağlam oturuyoruz’ dedim. Tabii öyle bir magazin durum oluştu. Sandalye niye kırıktı? Onu Cumhurbaşkanlığı araştırsın. Oturduğumuz yerler önceden belliydi” diye konuştu.

Bir televizyon kanalına 7 milyon, diziye 12 milyon 750 bin para ödenmiş

Ongun, bazı medya kuruluşlarına İBB’den aktarılan sponsorluk ve reklam ücretlerine dair de şu açıklamayı yaptı: “Bütün müdürlüklere ve iştiraklere yazı gönderilerek sponsorluk ve reklam rakamlarının bir dökümünü istedik. Her gün bir gazetede Ekrem İmamoğlu’nun aleyhine yazı yazan bir yazarın internet sitesine 2017 ve 2018’de 50-60 bin lira reklam verilmiş. Akşam gazetesine dair şunu söyleyeyim: Reklam abonelik konusunda Akşam’a bir verilmişse Turkuaz Grubu’na 30 verilmiş. Sadece bir iştirakin üç yılda bir televizyon kanalına verdiği ilan 7 milyon lira. Bu arabalar buraya konulduğu zaman, israf konusuyla dalga geçiyorlar ya, izleyicilerimize sormak istiyorum. Medya A.Ş. neden bir diziye 12 milyon 750 bin liraya sponsor olur? TRT 1’de yayımlanan Kut’ül Amare dizisi bu.”

Ongun ayrıca, bu ayın sonunda kreşler için program açıklanacağını, kent pahalılığına dair de yapılacakların paylaşılacağını söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar