Diyarbakır Kulp’ta gerçekleştirilen terör saldırısında 7 işçi hayatını kaybetti

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde, Muş yolu üzerinde sivil bir aracın geçişi sırasında yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda 7 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Diyarbakır’a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamaya göre, yaralıların biri taburcu edildi, diğer yaralıların tedavileri Diyarbakır’da sürüyor.

Açıklamaya göre patlama Muş, Batman ve Diyarbakır’ın Kulp ilçesinden odun toplamak için gelen 20 işçinin dönüşe geçtiği sırada saat 18.30 sularında meydana geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile telefonda konuştu. Erdoğan, saldırının faillerinin bulunması için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter üzerinden patlama ile ilgili bir açıklama yaptı. Saldırının faillerini kınayan Kılıçdaroğlu, hayatını kaybedenlerin yakınlara başsağlığı dileklerini iletti.

Patlamayla ilgili olarak HDP Kulp İlçe Başkanı ve Fen İşleri Müdürü gözaltına alındı.  Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, patlamadan önce olay yerinde belediyeye ait aracın görüldüğü iddiasıyla 4 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar