Kemal Öztürk ile söyleşi: “Davutoğlu, istifa açıklamasıyla AK Parti’nin oy ve insan potansiyeline hitap etti”

Gazeteci Kemal Öztürk, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, eski AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı ve eski AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün istifa açıklamalarını değerlendirdi. Öztürk, “Davutoğlu, istifa açıklamasıyla AK Parti’nin oy ve insan potansiyeline hitap etti” dedi.

Öztürk, istifaların AKP’yi nasıl etkileyeceğine dair de konuştu ve şunları söyledi: “AK Parti artık fabrika ayarlarına dönmemeli zaten, yeni bir versiyon üretmeli. Kabine değişikliği de yetmez, bir anlayış değişmeli. Kadroları yenilenmeli.”

Davutoğlu’nun istifa açıklamasının çoğu medya kuruluşunda canlı olarak verilmemesini normal bulduğunu söyleyen Öztürk, “Davutoğlu ve Babacan tabii ki medyada yer bulamayacaklar ve bana sorarsanız ihtiyaç da yok” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar