Hediye Levent ile söyleşi: “Rusya ve İran, ABD’nin Suriye’deki varlığını ‘güvenli bölge’ ile meşrulaştıran Ankara’yı uyardı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Ankara’da Rusya ve İran liderlerini ağırladı. Üçlü zirvenin konusu Suriye’ydi. Yıllarca Suriye’de muhabirlik yapmış olan ve gazeteciliğe Lübnan’da devam eden Hediye Levent, zirveyle ilgili yapılan açıklamaları değerlendirdi.

Levent, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin Fırat’ın doğusuna ilişkin açıklamalarında ABD’nin bölgeden çekilmesi talebi öne çıksa da, aslında mesajın Ankara’ya verildiğine dikkat çekti. Levent, bugüne kadar Kürtlerle müttefiklik ilişkisi vasıtasıyla Suriye’de bulunan ABD’nin, bölgedeki varlığını bu kez güvenli bölge ile Türkiye üzerinden meşru ve kalıcı kılması riskine karşı Moskova ve Tahran’ın Ankara’yı baskıladıklarını anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar