İmamoğlu ile Soylu, “pejmürde” tartışmasının ardından ilk kez karşılaştı

Eski başbakanlardan Adnan Menderes’in idam edilişinin 58’inci yıldönümünde kabri başında anma töreni düzenlendi. İstanbul Topkapı’daki anıtmezarda düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Soylu ve İmamoğlu, “pejmürde” tartışmasının ardından ilk kez karşılaştılar ve tokalaştılar.

Saygı duruşu ile başlayan anma programı, Beyazıt Camii Müezzini Abdullah Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti, sonrasında da protokol konuşmaları ile devam etti. Protokol üyeleri Menderes’in kabrini ziyaret ederek dua edip karanfil bıraktılar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “Başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz” demişti. İmamoğlu ise “Polemiğe girmek istemiyorum” diye yanıt vermişti.

İkili bu olayın ardından ilk kez bir araya geldi.


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar