Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül: “Faytonlar ulaşım aracı olmaktan tamamen çıkacak”

Haber: Fırat Fıstık / Kamera-kurgu: Ufuk Çeri

Ekim ayından itibaren Adalar‘da atlı faytonlar azaltılarak, yerine elektrikli araçların kullanılmasına başlanacak. Faytoncular sürdürülebilir bir sistemin oturtulmasını talep ederken, Adalılar’ın bir kısmı ve hayvan hakları savunucuları atlı faytonların tamamen kaldırılmasını istiyor.

Medyascope’tan Fırat Fıstık ve Ufuk Çeri Adalar’a gitti, konuyu Belediye Başkanı Erdem Gül ile konuştu. Gül, “Atlı faytonlar ulaşım aracı olmaktan kesinlikle çıkacak, çünkü bu sürdürülebilir bir şey değil” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar