Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen SP lideri Karamollaoğlu: “KHK’lılarla ilgili bir af hazırlığı yapıldığı izlenimi doğdu”

Saadet Partisi (SP) lideri Temel Karamollaoğlu dün akşam Habertürk’te katıldığı programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Karamollaoğlu, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilenlerin de görüşmede ele alındığını söylerken kendisinde KHK’lılarla ilgili bir af hazırlığı yapıldığı izlenimi doğduğunu belirtti. Karamollaoğlu görüşmenin KHK’lılar ile ilgili bölümünü şöyle anlattı:

“Ben şunu söyledim, bugün 150 bin civarında KHK ile görevlerinden uzaklaştırılmış insan var. Ayrıca farklı kanaatlerle ceza görmüş veya itham altında insan var. Bunların içinde mahkemeye gidip masum olduklarını ispat edip görevlerine dönemeyenler var. Başka işle uğraşamıyorlar. Ben ‘Bunun üstesinden gelinmesi lazım, bunu yapacak olan sizsiniz, bu af yoluyla da olabilir. Kendiniz birtakım çalışmalar yapıyorsunuz, bu mağduriyetlerin gecikmeden giderilmesine ihtiyaç var’ dedim. Kesin olarak bir ifade kullanmamasına rağmen bu konuda birtakım hazırlıkların yapıldığı intibası bende doğdu.” 

Karamollaoğlu ayrıca, Erdoğan’ın görüşme bitiminde kendisine “Birlikte çalışalım” teklifi ilettiğini ancak kendisinin buna “Bu konuya girmek istemiyorum” yanıtını verdiğini söyledi. Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı’na “Biz herkesle birlikte çalışırız; prensipler, politikalar üzerinde ittifak kurarsak” dediğini aktardı. SP lideri bundan sonraki süreçte Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile de görüşeceğini sözlerine ekledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar