Uzun süredir yaşam mücadelesi veren Neslican Tay hayatını kaybetti

Sosyal medyada, kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınan Neslican Tay yaşamını yitirdi. 

21 yaşındaki Neslican Tay, geçen pazar günü yoğun bakıma kaldırılmıştı. Tay, tedavi gördüğü Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Yaşam mücadelesi verdiği hastaneden yapılan açıklamaya göre Tay, saat 21.20’de hayatını kaybetti. Hastanenin Medikal Direktörü Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı’nın açıklaması şöyle:

“Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği ‘yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümör’e bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 20.09.2019 saat 21.20’de kendisini kaybettik. Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine sabırlar dileriz.”

https://twitter.com/TCabarti/status/1175126297355440128

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar