Murat Yetkin yazdı: Erdoğan’ın Trump umudu 25’indeki yemeğe kaldı

Gazeteci Murat Yetkin kişisel blogunda yayımladığı yazısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın ABD Başkanı Donald Trump ile BM Genel Kurulu çerçevesinde resmî randevusu olmadığı belli olduktan sonra, Trump ile 25 Eylül’de Türk-Amerikan İş Konseyi’nin (TAİK) vereceği yemekten önce görüşebilmek için Türkiye’nin gösterdiği diplomatik çabaları anlattı.

Yetkin, Erdoğan ve Trump’ın 22 Eylül’de ikisi de New York’ta bulunmasına rağmen bir telefon görüşmesi yaparak “ikili ve bölgesel konuları” konuştuklarını, Trump’ın 25 Eylül’de ticaret hacmini 20 milyar dolardan 100 milyar dolara çıkarmak iddiasını gerçekleştirmek üzere TAİK’in vereceği yemek öncesinde ABD Başkanı ile buluşamaması halinde Erdoğan’ın New York’tan Trump ile yüz yüze görüşemeden dönmüş olacağını yazdı.

Trump ancak belli sonuçları elde etmesi garantisiyle mi TAİK yemeği öncesi Cipriani’ye uğramayı programına alacak” diye soran Yetkin, olası bir görüşmede Erdoğan’ın “güvenlik”, Trump’ın “ticaret” diyeceğini söyledi.

Murat Yetkin’in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar