Mülkiyeliler Birliği’nde “Kadın Filmleri Günleri”

Mülkiyeliler Birliği ve Uçan Süpürge Vakfı işbirliği ile “Kadın Filmleri Günleri” düzenlenecek. Kadınların sinema alanındaki emeklerini görünür kılmayı amaçlayan Kadın Filmleri Günleri, kasım ayı sonuna kadar her pazar akşamı saat 18.30’da, Ankara’da, Mülkiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kadın Filmleri Günleri kapsamında 13 Ekim-24 Kasım 2019 tarihleri arasında sadece kadın sinemacıların filmlerinden oluşan yedi filmlik bir seçki gösterilecek. Filmler orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı izlenebilecek. 

Katılımın ücretsiz olduğu Kadın Filmleri Günleri’nin programı şöyle:

13 Ekim: Chuskit (2018, Hindistan) – Yönetmen: Priya Ramasubban –  90′

20 Ekim: Panoptic (2017, Lübnan) – Yönetmen: Rana Eid – 69’

27 Ekim: Kazım (2018, Türkiye) – Yönetmen: Dilek Kaya – 85’

3 Kasım: Öpücük Sokağı (2017, Meksika) – Yönetmen: Caro Duarte – 104′

10 Kasım: Pause (2018, Kıbrıs/Yunanistan) – Yönetmen: Tonia Mishiali – 96’

17 Kasım: Kadınlar Ülkesi (2019, Türkiye) – Yönetmen: Şirin Bahar Demirel –  52′

24 Kasım: Void (2013, Lübnan) – Yönetmenler: Maria Abdel Karim, Christelle Ighniades, Naji Bechara, Zeina Makki, Jad Beiruty, Tarek Korkomaz, Salim Haber – 75′

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar