Leon’un yönetmeni Luc Besson’un düşen tecavüz davası tekrar açıldı

LeonLucy ve Beşinci Element filmleriyle tanınan Fransız yönetmen Luc Besson hakkındaki düşen tecavüz davası tekrar açıldı. Besson hakkında geçen yıl tecavüz suçlamasıyla soruşturma başlatılmış fakat dava düşmüştü.

Genç oyuncu Sand Van Roy, davayla ilgili olarak verdiği ifadesinde, Bristol Hotel’de Besson ile randevulaştığını, birlikte çay içtikten sonra bayıldığını, uyandığında ise kendisini otel odasında bulduğunu anlatmıştı. Kendine geldiğinde, Besson tarafından tecavüze uğradığını ve yalnız bırakıldığını anlayan oyuncu, otel odasında bir miktar para da bulunca polise gittiğini dile getirmişti.

Sand Van Roy

Sand Van Roy, gelişmelerle ilgili Twitter’dan açıklama yaptı: “Davam artık reddedilmiş değil. Savcıların tüm suçlamaları düşürme kararına rağmen, bağımsız bir yargıç davayı yeniden açmaya karar verdi.”

Besson’un avukatı Thierry Marembert suçlamalar ilk gündeme geldiğinde AFP’ye yaptığı açıklamada film yapımcısının “bu hayali suçlamaları kesinlikle reddettiğini” söylemişti ve dokuz aylık soruşturmada Paris Savcılığı delil yetersizliğinden ötürü Besson aleyhindeki suçlamaları reddetmişti.

Van Roy’un açtığı davanın ardından birkaç kadın daha Besson’ı cinsel tacizle suçlamıştı. Beşinci Element ve Leon gibi filmlerin Oscarlı yönetmeni Besson ise tüm uygunsuz davranış iddialarını reddetmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar