Suriye’ye olası operasyon – İYİ Parti lideri Meral Akşener Trump’a sert tepki gösterdi, operasyona destek verdiklerini açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Suriye’de Fırat’ın doğusuna yönelik operasyona destek verdiklerini açıkladı. Partisinin meclisteki grup toplantısında konuşan Akşener, ABD Başkanı Donald Trump’ın tehditlerine de değindi ve “Bu hadsizliğe en iyi cevap Fırat’ın doğusuna girip terör koridorunu yarmaktır” dedi.

Akşener, “Türkiye bu coğrafyaya yeni taşınmadı, devlet olmayı da Harvard’da öğrenmedi” diyerek Trump’a İsmet İnönü’nün sözüyle seslendi:

“Buradan İsmet İnönü’nün sözüyle Trump’a sesleniyorum; ‘Yarın yeni bir dünya kurulur ve Türkiye orada yerini alır’; bu hep böyle olmuştur, böyle de olacaktır.”

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a seslenerek, olası bir Suriye operasyonuna destek vereceklerini belirtti:

“Sayın Erdoğan’a da bir çağrı yapıyorum; bu hadsizliğe en net ve en doğru cevap Fırat’ın doğusuna girip terör koridorunu yarmaktır. Milletimizin de bizim de beklentimiz budur. Trump’ın bu hadsiz sözlerini yüzüne vurmak zorundasın. Askerimizin, Mehmetçiğimiz’in, devletimizin yanındayız.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar