Suriye’ye olası operasyon – İran Cumhurbaşkanı Ruhani: “Türkiye’nin endişeleri haklı, çözüm Şam yönetimiyle birlikte aranmalı”

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye’nin Suriye’ye planladığı askeri harekât konusunda “sabırlı” davranmasını istedi.

İran’in resmi haber ajansı IRNA’da yer alan habere göre Ruhani, Şam yönetiminin de dahil olacağı bir çözüm bulunmasını istedi. “Türkiye’nin güney sınırları için endişelenmeye hakkı var” diyen Ruhani, “Oraya Suriye Ordusu konuşlanmalı ve Kürtler Suriye Ordusu’nu desteklemeli” dedi.

Ruhani, ABD askerlerinin Suriye’den hemen çekilmesini de istedi.

Dün de İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir telefon görüşmesi yaptı. Zarif, Suriye’nin toprak bütünlüğüne vurgu yaptı ve operasyona karşı olduklarını söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar