Suriye operasyonu – Trump’tan yeni tehdit: “Kuralına göre oynamazsa Türkiye’yi yaptırımlarla vuralım”

ABD Başkanı Donald Trump Türkiye’yi yine tehdit etti. Twitter üzerinden açıklama yapan Trump, “Ben diyorum ki, kuralına göre oynamazsa Türkiye’ye hem finansal olarak hem de yaptırımlarla çok sert vuralım! Süreci yakından izliyorum.”

Trump, tweet’inde şunları yazdı:

“Türkiye Kürtler’e saldırmayı uzun süredir planıyordu. Ezelden beridir savaşıyorlar. Saldırı bölgesinde askerimiz yok. Bitmek bilmeyen bu savaşları sona erdirmeye çalışıyorum. Her iki tarafla da görüşüyorum. Bazıları bölgeye onbinlerce asker gönderip yeniden savaşmamızı istiyor. Türkiye bir NATO üyesidir. Başkaları da ‘Karışma, bırak Kürtler kendi savaşlarını versinler’ (parasını biz versek bile) diyor. Ben de diyorum ki, kuralına göre oynamazsa Türkiye’ye hem finansal olarak hem de yaptırımlarla çok sert vuralım! Süreci yakından izliyorum.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar