EURO 2020 elemeleri: Türkiye Fransa’ya yenilmezse grup liderliği için avantaj elde edecek

Türkiye, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılabilmek için önemli bir engeli daha aştı. İstanbul’da Ülker Stadyumu’nda oynanan maçta Arnavutluk’u, Cenk Tosun’un 90. dakikadaki golüyle mağlup eden A Milli Takım, 18 puanla liderliğini korudu.

Gruptaki diğer maçlarda Fransa İzlanda’yı deplasmanda 1-0 yendi. Andorra da, Moldova’yı aynı skorla geçti. 

Türkiye liderliğini korurken, Fransa ikinci sırada yer aldı. İzlanda 12 puanda kaldı ve gruptan çıkma şansı zayıfladı. Gruptaki maçlar 14 Ekim’de devam edecek. Türkiye, Fransa’ya yenilmezse gruptan lider çıkma yolunda önemli bir adım atmış olacak. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar