Suriye operasyonu – Trump: “Türkiye sınırındaki yoğun çatışmalara karışmamak çok akıllıca”

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin Suriye’ye düzenlediği operasyona taraf olmama kararını bir kez daha savundu. Konuyla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Trump şu paylaşımları yaptı:

“Bir kere de farklı tutum alıp Türkiye sınırındaki yoğun çatışmalara karışmamak çok akıllıca. Bizi hatalı bir şekilde Ortadoğu Savaşlarına sürükleyenler, hâlâ savaş baskısı yapıyor. Kararlarının ne kadar kötü olduğu konusunda bir fikirleri yok. Neden Savaş İlan etmemizi istemiyorlar?”

“İki yıl önce Suriye’nin bir başka bölgesinde Irak’ın Kürtlerle savaşmak üzere olduğunu hatırlıyor musunuz? Birçok kişi bizim, daha yeni Irak için savaşmış olmamıza rağmen, Kürtlerle Irak’a karşı savaşmamızı istedi. Ben hayır dedim ve Kürtler iki kez savaşı bıraktı. Şimdi aynısı Türkiye’yle oluyor.”

“Kürtler ve Türkiye yıllardır savaşıyor. Türkiye PKK’yı teröristlerin en kötüsü olarak görüyor. Başkaları araya girip o ya da bu taraf için savaşmak isteyebilir. Bırakın yapsınlar! Biz durumu yakından izliyoruz. Sonsuz Savaşlar!”

Trump dördüncü bir tweet daha atarak, ABD’de Türkiye’ye karşı başlatılan yaptırım girişimlerine de değindi:

“Senatör Lindsey Graham ve Demokratlar da dahil çok sayıda Kongre üyesinin Türkiye’ye güçlü yaptırımlar uygulanması talebiyle de ilgileniyorum. Hazine Bakanlığı adım atmaya hazır, ek yasalar çıkarılması gerekebilir. Bu konuda büyük bir fikir birliği var. Türkiye bunun yapılmamasını istedi. İzlemeye devam edin!”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar