Suriye operasyonu – Trump’tan bir tweet daha: “Türkiye’ye büyük yaptırımlar yolda”

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’ye ciddi ekonomik yaptırımlar getirileceğine dair Twitter’dan günlerdir yaptığı paylaşımlarına bir yenisini ekledi. Trump, “Türkiye’ye büyük yaptırımlar yolda” diye yazdı.

Amerikan Fox televizyonunun sabah programına katılan bir yorumcunun eleştirilerine cevap vermek için tweet atan Trump, şunları yazdı:

“200 yıldır birbirleriyle mücadele eden iki halkın arasındaki yeni savaşa katılmayacağız. Avrupa kendi IŞİD tutsaklarını alabilirdi ama bedelini ödemek istemedi, ‘ABD ödesin’ dedi. Kürtler, bizi dahil etmek için, bazı tutsakları bırakabilir. Acele etmeleri durumunda Türkiye ve Avrupa ülkeleri bunları kolayca yakalayabilir. Türkiye’ye büyük yaptırımlar yolda. İnsanlar geçekten de NATO üyesi Türkiye’yle savaşmamızı mı istiyor? Bu sonu gelmez savaşlar bitecek.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar