Suriye operasyonu – Beşiktaş İlçe Örgütü’nde basın açıklaması sonrası yürüyüş yapmak istedikleri için gözaltına alınan dokuz HDP’li, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı

Beşiktaş İlçe Örgütü’nde basın açıklaması sonrası yürüyüş yapmak isteyen dokuz HDP’li, gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

13 Ekim’de, HDP’liler tarafından, partinin yedinci kuruluş yıldönümü vesilesiyle Beşiktaş İlçe Örgütü’nde basın açıklaması düzenlenmişti. Basın açıklamasının ardından yürüyüş yapmak isteyenlere polis müdahale etmiş, müdahalede dokuz kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlar 14 Ekim’de önce Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmiş, savcılık ifadelerinin ardından ise tutuklama talebiyle 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmişlerdi.

Mahkeme, dokuz kişi hakkında “Toplantı, gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet”, “Türkiye Cumhuriyeti’ne hakaret” ve “örgüt propagandası” suçlamalarıyla tutuklama kararı verdi.

Tutuklananların isimleri ise şöyle: HDP Şişli İlçe Başkanı Mutlu Öztürk, Ali Edipali, Hüseyin Fidanboy, M. Emin Elma, Müslüm Kılıç, Necla Yıldız, Sefa Alçı,  Songül Çelik.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar