Suriye operasyonu – Trump’tan Erdoğan’a mektup: “Sert adamı oynama! Budalalık etme!”

New York Times gazetesi, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump‘ın 9 Ekim’de AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a gönderdiği mektubu yayımladı. Mektup şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanı,

Gel seninle iyi bir anlaşma yapalım! Ne sen binlerce insanı katletmekten sorumlu olmak istersin ne de ben Türkiye ekonomisini yıkmaktan sorumlu olmak isterim – ama yıkarım da.

Rahip Brunson konusunda bunun küçük bir örneğini sana göstermiştim. Bazı sorunlarını çözmek için çok uğraştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Çok iyi bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum seninle müzakereye hazır ve geçmişte hiç vermediği tavizlere razı.

Bana gönderdiği mektubun kopyasını gizli kalmak kaydıyla ekte gönderiyorum. Bu işi doğru ve insani yoldan halledersen tarih seni iyi yazacak. İyi şeyler olmazsa tarih seni sonsuza dek şeytan olarak yazacak. Sert adamı oynama! Budalalık etme!

Seni daha sonra arayacağım.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar