Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’ne, eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla atandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’ne Hakan Atilla’nın atandığını duyurdu.

Açıklamayı önce TRT World Forum’daki konuşması sırasında yapan Albayrak, daha sonra Twitter hesabından da bir açıklama yaparak, “Haksız bir mahkumiyetin ardından ailesine ve ülkesine kavuşan Hakan Atilla’nın dinlenme dönemi bitti. Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve başlıyor. Bu görevin kendisi ve BIST için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Hakan Atilla, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı iken ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delme suçlaması ile o sırada bulunduğu New York’ta tutuklanmış, Rıza Sarraf ile birlikte yargılandığı davada 32 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 19 Temmuz 2019’da serbest bırakılan Atilla, yurda döndüğünde havaalanında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından karşılanmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar