Görevden alınan HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı tutuklandı

Diyarbakır’da dün gözaltına alınan dört belediye başkanı bugün adliyeye sevk edildi. Daha önce yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı tutuklandı. “Örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” ile suçlanan Mızraklı’nın avukatları, “Müvekkilimize belediye başkanlığıyla ilgili olarak bir şey sorulmamış” diye konuştu.

Mızraklı, HDP’li Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, Bismil Belediye Başkanı Orhan Ayaz ve Kocaköy Belediye Başkanı Rojda Nazlıer ile birlikte gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan başkanlardan Ayaz adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yılmaz ve Nazlıer’in adliyedeki işlemleri ise devam ediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar