AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu partisinden istifa etti

AKP İstanbul Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Mustafa Yeneroğlu partisinden istifa etti. TBMM’de bir basın toplantısı yapan Yeneroğlu, istifasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediğini açıkladı:

“Siyasete 2015’te Sayın Cumhurbaşkanımın davetiyle girdim. Özellikle insan hakları alanında mücadele etmiş birisiyim. Sayın Cumhurbaşkanımız MKYK üyeliğine beni layık gördü. MKYK üyeliğine seçildim. Türkiye’nin önünde olan, itibarını zedeleyen noktalarda kamuoyuyla eleştirilerimi paylaştım. Son iki MKYK toplantımıza artık rahatsızlıklarımın karşılık bulmadığı için katılmadım. AK Parti’nin tekrar çoğulcu, katılımcı olması gerektiğini belirttim. Genel sekreterimiz bu görüşlerimi bildiklerini, bu çerçevede MKYK toplantısında da konuşulduğunu, Sayın Cumhurbaşkanımızın istifa etmem gerektiğini belirttiğini iletti. Ben de kendilerine istifa edeceğimi belirttim. Bu benim için kolay olmadı.”

Yeneroğlu’nun istifası ile AKP’nin TBMM’deki sandalye sayısı 290’a düştü.

AKP: 290
CHP: 139
HDP: 62
MHP: 49
İYİ PARTİ: 39
SAADET: 2
TİP: 2
DP: 1
BBP:1
Bağımsız: 4

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar