Pakistan’da trende yangın çıktı: En az 73 kişi öldü

Pakistan’da Karaçi-Ravalpindi seferini yapan trende çıkan yangında 70’ten fazla yolcu öldü, onlarca kişi de yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

BBC’ye konuşan Pakistan Demiryolları Bakanı Şeyh Raşid, yangının trendeki bazı yolcuların kahvaltı hazırlarken kullandıkları piknik tüplerinden ikisinin patlaması sonucu çıktığını söyledi: “İki tüp patlamış. Yemek yaparken yağ kızdırıyorlarmış, alev almış.”

Görgü tanıkları patlamadan kısa süre önce yolculardan bazılarının kahvaltı ettiğini ve tüpü yakıp ocağını kullandığını anlattı. Alevler trenin üç vagonunu tamamen yok etti. Trendekilerin çoğu Tebliğ Cemaati’nin düzenlediği konferansa giden yolculardı. Yaralılar helikopterlerle çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Pakistan’da geçen temmuz ayında da Kuetta-Lahor seferini yapan bir yolcu treni yük treniyle çarpışmış, kazada 23 kişi ölmüştü.

2007 yılında Merapbur yakınlarında meydana gelen tren kazasında ise en az 56 kişi öldü, 120’den fazla kişi yaralandı.

2005’te Sind eyaletinde üç trenin birbirine girmesi sonucu da 130’dan fazla kişi ölmüştü. Bu olay, ülke tarihinin en büyük tren felaketlerinden biri olarak tarihe geçmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar