Meksika’da Mormon aileye saldırı: Aralarında iki bebeğin de olduğu en az dokuz kişi öldü

Meksika’nın kuzeyindeki Sonora eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda Mormon bir ailenin en az dokuz üyesi hayatını kaybetti. Saldırının bir uyuşturucu karteli tarafından gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.

Ölenler arasında bir kadınla altı çocuğu da var. Çocuklardan ikisi altı aylık ikizler. Diğer çocuklardan biri sekiz, diğeri 10 yaşında. İddiaya göre saldırganlar, kaçmaya çalışan başka iki anneyle 10 çocuğuna da ateş açtı. Yerel kaynakların iddiasına göre saldırıda en az 12 kişi öldü.

Saldırıda hedef alınan aile.

Meksikalı yetkililere göre üç anne ve toplam 14 çocuktan oluşan konvoy, Sonora’nın Bavispe kentinden komşu eyalet Chihuahua’nın La Mora kasabasına gidiyordu. Konvoyun neden hedef alındığı henüz belli değil. Eyaletin güvenlik güçleri, konvoydakilerin “yanlışlıkla” hedef alındığı ihtimalini de değerlendiriyor.

Saldırıya uğrayan konvoydaki araçlardan biri tamamen yandı.

Mormon aile “Colonia LaBaron” cemaatinden. Bu cemaat 1950’den önce, üyesi oldukları Amerikan kilisesinin çokeşliliğe karşı çıkmasından sonra Meksika’ya yerleşmişti. Bu cemaatin yerel uyuşturucu çetelerine direndiği ve büyük uyuşturucu kartellerini eleştirdiği biliniyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar