HDK Eşsözcüsü Sedat Şenoğlu gözaltına alındı

Halkların Demokratik Kongresi Eşsözcüsü Sedat Şenoğlu, sabaha karşı evine düzenlenen operasyon ile gözaltına alındı. HDK’den yapılan açıklamaya göre, Şenoğlu’nun Diyarbakır’da yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alındığı, yöneltilen suçlamanın ise 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası’na muhalefet olduğu açıklandı.

Şenoğlu’nun Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında tutulduğu öğrenildi.

HDK tarafından Sedat Şenoğlu’nun gözaltına alınması ile ilgili bir basın açıklaması paylaşıldı. Açıklamada şöyle: “Kayyım atadıkları belediyelerin önüne bindirilmiş kıtalar taşıyarak halkın iradesine kara çalmaya çalıştılar, olmadı; halkın tamamına yakınının oylarıyla seçilen eşbaşkanlarımızı tutukladılar. Her güne yeni bir kayyım ve gözaltı haberiyle uyanıyoruz. Daha bu sabah 16. kayyım haberini de aldık. İpekyolu Belediyesi’ne kayyım atandı ve eşbaşkanları Şehzade Kurt ve Azim Yacan gözaltına alındı. HDK Eşsözcüsü Sedat Şenoğlu’nun gözaltına alınması, görüntüyü kurtaracak hukuki gerekçeler bulmaya bile zahmet edilmeden girişilen bu zincirleme saldırıların bir parçasıdır.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar