Kaftancıoğlu’nun ardından İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu’nun da koruma polisleri geri çekildi

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun koruma kararı kaldırıldı. Kararı sosyal medyadan duyuran Kavuncu, “Allah’tan başka korkumuz zaten yoktur, en büyük güvencemiz de milletimizin dualarıdır!” dedi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İstanbul Valiliği’ne bağlı İl Koruma Komisyonu’nun şahsına vermiş olduğu koruma kararının İçişleri Bakanlığı Merkez Koruma Komisyonu tarafından gerekçe dahi bildirilmeden kaldırıldığını duyurdu.

Kavuncu, “Alınan bu gerekçesiz karar, devlet kurumları arasındaki çelişkiyi ve belirsizliği her zamanki gibi ortaya koymaktadır. Ancak herkes şundan emin olsun ki; Allah’tan başka korkumuz zaten yoktur, en büyük güvencemiz de milletimizin dualarıdır!” dedi.

Geçen hafta da CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için “İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi” tarafından sağlanan iki kişilik koruma ekibi geri çekilmişti. Kaftancıoğlu’na seçim sürecinde ve sonrasında tehditler aldığı gerekçesiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından sağlanan koruma desteği verilmiş, ancak 9 Kasım’da koruma kararı kaldırılmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar