Eski Almanya Cumhurbaşkanı Weizsäcker’in oğlu öldürüldü

Almanya’nın eski cumhurbaşkanlarından Richard von Weizsäcker’in doktor oğlu, Berlin’de görev yaptığı hastanede bıçaklanarak öldürüldü.

Richard von Weizsäcker’in 59 yaşındaki doktor oğlu Fritz von Weizsäcker, hastanede verdiği bir seminerin ardından 50’li yaşlarda bir kişi tarafından bıçaklandı ve olay yerinde hayatını kaybetti. Saldırgan gözaltına alındı. 

Saldırgan gözaltına alınırken.

Saldırı, Berlin’in Charlottenburg ilçesinde, Fritz von Weizsäcker’in çalıştığı Schlosspark Hastanesi’nde yaşandı. Saldırıya engel olmaya çalışan kişiler arasında, o sırada görevde olmayan bir polis memuru da ciddi şekilde yaralandı. Polis memuru, tedavi için başka bir hastaneye nakledildi. 

Eski Cumhurbaşkanı Richard von Weizsäcker

Hayatını kaybeden Fritz von Weizsäcker’in babası Richard von Weizsäcker, 1984-1990 yılları arasında Batı Almanya’nın cumhurbaşkanlığı görevini üstlenmişti. Doğu ve Batı Almanya’nın birleşmesi sırasında görevde olan Richard von Weizsäcker, 1994’e kadar cumhurbaşkanlığını yürüttü. Eski cumhurbaşkanı, 2015 yılında hayatını kaybetti. 

Kaynak: BBC News

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar