İran protestoları – Tarık Beyhan ile söyleşi: “Devletler barışçıl protestolara ölümcül güç kullanarak müdahale ettiğinde, internet kısıtlamasına gidiyor”

Uluslararası Af Örgütü, İran’da 15 Kasım günü benzine zam yapılması üzerine başlayan protesto gösterilerine güvenlik güçlerinin ölümcül güç kullanımıyla müdahalesi nedeniyle en az 106 göstericinin hayatını kaybettiğini duyurdu. İnternet erişiminin kısıtlandığı ülkedeki son durumu, Af Örgütü İstanbul şubesinden Tarık Beyhan aktardı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar