TÜİK: Tüketici güven endeksi %59,9

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) işbirliği ile hazırlanan tüketici eğilim anketi sonuçlarını açıkladı. TÜİK’e göre kasım ayında mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, bir önceki aya göre %5,2 oranında arttı böylece ekim ayında 57 olan endeks, kasım ayında 59,9 oldu.

Mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, Kasım 2019

Grafik: TÜİK

Gelecek 12 aylık döneme ilişkin hanenin maddi durum beklentisi endeksi ekim ayında 74,8 iken, kasım ayında %6,1 oranında artarak 79,3’e yükseldi. Genel ekonomik durum beklentisi endeksi (gelecek 12 aylık döneme ilişkin) ekim ayında 73,4 iken, kasım ayında %6,9 oranında artarak 78,5 oldu. İşsiz sayısı beklentisi endeksi (gelecek 12 aylık döneme ilişkin) ekim ayında 56,8 iken kasım ayında %3,6 oranında artarak 58,8 oldu. Tasarruf etme ihtimali endeksi (gelecek 12 aylık döneme ilişkin) ekim ayında 22,8 iken, kasım ayında %0,5 oranında artarak 23 oldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar