Süper Lig tarihinde ilk kadın başkan: Berna Gözbaşı Kayserispor’un başına geçti

Kayserispor Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman’ın istifasının ardından, başkanlığa oybirliği ile Berna Gözbaşı seçildi. Böylece Gözbaşı, Süper Lig’in ilk kadın kulüp başkanı olarak tarihe geçti.

Gözbaşı ilk etapta, 30 Kasım’da yapılacak olağanüstü genel kurula kadar başkan olarak görev yapacak, tekrar seçilirse Kayserispor’un başkanı olarak görevine devam edecek.

Kayserispor’un konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Bilindiği üzere yönetim kurulu kararımızla 30.11.2019 tarihinde kulübümüz genel kurulu yapılacaktır. Genel kurul öncesinde mevcut yönetim kurulu üyemiz Sayın Berna Gözbaşı, şehrimizin tüm dinamiklerinin ittifakıyla ve desteğiyle başkan adaylığını açıklamıştır. Gelinen noktada halen kulüp başkanlığı görevimizi yöneten Sayın Hamdi Elcuman büyük bir jest yaparak yönetim kurulu başkanlığından istifa etmiş, yönetim kurulumuz oybirliğiyle Sayın Berna Gözbaşı’yı yönetim kurulu başkanı olarak seçmiştir. Kendisine yapılacak genel kurulumuzdaki adaylığında başarılar diliyoruz.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar